6 sierpnia, 2020

Rodzice zadają sobie pytanie jak przygotować swoje Dziecko do przedszkola

   

Rodzice zadają sobie pytanie jak przygotować swoje Dziecko do przedszkola. Co zrobić, aby moje Dziecko czuło się w przedszkolu dobrze, by było szczęśliwe, uśmiechnięte i pełne pomysłów do zabaw i do odkrywania piękna świata stworzonego przez kochającego Boga. Co zrobić, aby  pierwsze wrażenie  po przekroczeniu progu przedszkola przez dziecko, zostawiło mu w pamięci radość i poczucie dumy z faktu, że już dorosło, by być Przedszkolakiem.

            Myślę, że Rodzice mają sporo pomysłów, by ten cel osiągnąć. Przedszkole ze swej strony proponuje stosowanie pewnych sprawdzonych pomysłów:

– wspólna modlitwa z Dzieckiem o łaski dla Niego, Rodziców i… za przedszkole

– rozmowa z Dzieckiem o przedszkolu i oswajanie go z nową sytuacją

– spacer w okolice przedszkola, żeby zaznajomić Go z budynkiem; niech droga do przedszkola i powrót wiąże się z czymś miłym, oczekiwanym dla Dziecka

– wspólne skompletowanie przedszkolnej wyprawki (buty zamienne, koc w poszwie do leżakowania, poduszka „jasiek”, piżama, ubranka zastępcze na wypadek zabrudzenia)

–  przyzwyczajanie Dziecka do zostawania np. u Babci bez Rodziców

– słuchanie z Dzieckiem wspomnień Rodziców i Dziadków z ich pobytu w przedszkolu

– czytanie bajek, książek o przedszkolu

– właściwy ubiór; ubranie bez guzików i buty bez sznurówek (chyba, że istnieją inne powody), koszulki, sukienki i bluzy najlepiej niech będą wciągane przez głowę a kurtki zapinane na suwak lub rzepy.

W najbliższym czasie nie planujemy spotkania z Rodzicami nowo przyjętych Dzieci, jak to bywało we wcześniejszych latach, ze względu na istniejącą sytuację pandemii.

 

W razie pytań prosimy o kontakt z przedszkolem.