Maj 16, 2018

Wycieczka do Straży Pożarnej- Łańcut- Pszczółki

10 kwietnia 2018 r. dzieci z grupy ,,Pszczółki” odwiedziły Komedę Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, w której znajduje się sala edukacyjna ,,Ognik”. Podczas wizyty wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych, gdzie dzieci miały możliwość zapoznać się z różnymi sytuacjami zagrożenia pożarowego oraz sposobami gaszenia ognia, jak zachować się w czasie pożaru, jak przeprowadzić reanimację oraz bezpieczną ewakuację. Wiedza teoretyczna poparta była działaniami praktycznymi. Dzieci podczas zajęć mogły między innymi: zgłosić samodzielnie zdarzenie pożaru na numer alarmowy 998, wziąć udział w ewakuacji z zadymionego pomieszczenia, poćwiczyć reanimację na fantomie, wejść na drabinę oraz zapoznać się w jaki sposób udziela się pierwszą pomoc przedmedyczną. Podczas wizyty mieliśmy również możliwość zwiedzić budynek straży, obejrzeć sprzęt strażacki, a także usiąść w wozie strażackim. Na pamiątkę tych zajęć każdy przedszkolak otrzymał ,,CERTYFIKAT DZIELNEGO MAŁEGO STRAŻAKA” oraz słodki upominek.