Kwiecień 4, 2018

Robienie Palm u „Pszczółek”

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Jednym z takich symboli jest Palma wielkanocna – symbol Niedzieli Palmowej. Ze zgromadzonego materiału przyrodniczego i kwiatów z bibuły (które również samodzielnie wykonaliśmy) zabraliśmy się do robienia palm. Palemka do palemki…gałązka do gałązki…i jeszcze kłosy…i bukszpan…i kwiatki…i kolorowe wstążeczki… Palma gotowa. Dla nas wszystkich wielka radość i satysfakcja.   Według ludowych wierzeń poświęcone palmy ustawione w domu miały czuwać nad bezpieczeństwem domowników, chronić gospodarstwo od piorunów, gradobicia, ognia i innych zjawisk związanych z kaprysami natury oraz od wszelkich chorób.